YAYIN ADI TARİH BAŞLIK HABER
SABAH 21
Haziran 2005
Sizin yatağınız ne kadar akıllı?

Türkiye'de ilk defa Hakan Sünger tarafından üretilen Ortosella Yatakları, Amerikan uzay programı için özel olarak geliştirilen 'akıllı madde' kullanılarak yapılıyor. Ortosellalar, uyku sırasında vücut ağırlığını eşit miktarda dağıtarak, belkemiğiniz için en ideal uyuma yüzeyini oluşturuyor...

Hürriyet - Ayşe'nin Gözlüğü 28 Nisan 2004 Gitmek Benim İçin Neşeli Şey

... Bir süre birşeyler okuduktan sonra -gitmelerin böyle şahane bir tarafı da var, sürekli okuyorum-, devrilip uyuyorum. Hiç yanımdan ayırmadığım bir yolculuk yastığım var. Onun adı Ortosella. Açık pembe bir şey. Büyük bir ay çöreğine benziyor. Onu takıyorum boynuma, dalıyorum uykunun kollarına...

SABAH GÜNAYDIN - Vitrin Meleği 28 Aralık 2003 Onsuz Yaşayamam Çünkü...

Tüm günün stresi boyunda, omuzlarda ve çenede birikiyor arkadaşlar. Kimbilir kaçımız gece "Ah şuna gününü gösteremedim" diyerek dişlerimizi gıcırdatıyordur. Bilgisayar başında klavyeden hıncımızı çıkartarak çalıştığımz onca saatin stresini ise omuzlar taşıyor. Bir de tüm derdin, vıdı vıdının girdiği kafamız var tabii... Onu ise zavallı incecik boynumuz çekiyor. Geceleri de doğal olarak rahat uyumak, güzel rüyalar görmek en güzel ilaçtır. Ben bunu bende bağımlılık yaratan bir yastığa borçluyum. Evet ismini açıklıyorum hazır mısınız? Ortosella Ortopedik Yastık Sistemleri. Bu yastıktan sonra ne boyun ağrısı, ne omuz ağrısı... Tek derdiniz ne rüya göreceğiniz. Medifarma (212) 633 42 42.

Hürriyet 18 Ocak 2004 Ortosella İzmir'de

Ortopedik yatak ve yastık sistemleri mağazası Ortosella, yeni şubesini Karşıyaka Girne Bulvarı'nda açtı. Yatak, baza, yastık, somya ve koltuk gruplarının diğer mobilyalardan farklı olduğunu belirten mağaza sahibi Mürüvvet Yetek, "ürünlerimiz 10 yıl garantili, fermuarlı, yıkanabilir." dedi.
Ürünlerde antibakteriyel kılıf kullanıldığını, 18 hava kanallı ve alev almaz olduğunu belirten, Yetek, "Yüzde 30 tedavi edici özelliği var. Bakteri üretmeyen, alerji yapmayan çarşafa yorgan ve tüm döşemeleri yüzde yüz pamuklu ürünlerimizin fiyatları 300 ile 1 milyar 800 bin lira arasında değişiyor." dedi.

15 Aralık 2003 Kötü yatağa dikkat

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Baktır yaptığı açıklamada kullanılan yatağın gereğinden fazla önemli olduğunu söylerken, yalnış yatak seçiminin ciltte zedelenmeye ve bel adalelerinde sertleşmeye yol açabileceğini belirtti.
Prof. Dr. Baktır, omurga yapısındaki kavisin, göğüs arka duvarında ve kalça bölgesinde çıkıntılı, bel bölgesinde girintili olduğunu kaydetti.
İnsanın yürümesini sağlayan ağırlık merkezinin dengede durmasını, omurga kemiği ile bel ve sırt bölgesindeki adalelerin sağladığını belirten Baktır, şunları anlattı:
"Yün ve pamuk gibi yumuşak yataklar, bel ve sırt kavisinin bozulmasına, adalelerin bozulmasına neden oluyor. Çünkü sırt ve bel yatağa gömülüyor. Aşırı sert yataklar ise yatağa temas eden cilt bölgesinde zedelenmeye ve bel adalesinde sertleşmeye yol açııyor. Bu da bel ağrılarına neden oluyor. Bu nedenle yumuşak ve aşırı sert yatakları tavsiye etmiyoruz. Belin fizyolojik kavisini bozmayan, bel adalelerini zayıflatmayan sünger yataklar tercih edilmelidir."
Baktır, kent merkezlerinde ortopedik sünger yatakların giderek yaygınlaştığını, ancak kırsal kesimlerde hala pamuklu ve yünlü yataklar tercih edildiğini belirtti.

  Mışıl mışıl uyku için özel yatak

Ortopedik yatak ve yastık sistemleri mağazası Ortosella, yeni şubesini Karşıyaka Girne Bulvarı'nda açtı. Mağaza sahibi Mürüvet Yetek, "Yataklar bel ve sırt ağrılarında %30 tedavi edici. 10 yıl garantili ürünlerimiz bakteri üretmeme ve alerji yapmama özelliklerine de sahip. Fiyatlar 300 milyon ile 1 milyar 800 milyon lira arasında" dedi.

www.akduygu.com   BEL VE BOYUN FITIĞI AMELİYATLARI SONRASI YENİ YATAK VE YASTIK KULLANIMI

Hastalarımdan aldığım sorulardan biride, "Bel ve boyun fıtığı ameliyatları sonrası yeni ortopedik yastık veya yatak kullanımının gerekli olup olmadığı". Bu konuda yaptığım araştırmalar ve gözlemlerim sonucu bunun sadece ameliyat sonrası değil, sağlıklı yaşamın bir parçası olması gerektiği kanaatine vardım. Bel ve Boyun fıtığını taklit eden, mekanik tipte bel ve boyun ağrılarının bir çoğu, uzun süreli yanlış oturma ve gece uykusunda kötü bir yatak ve yastık kullanımına bağlı. BAŞ AĞRILARI VE TUTULMUŞ ENSE, BOYUN FITIĞI, SIRT AĞRILARI, KALÇA VE DİZ AĞRISI, FİBROMYALJİ DEDİĞİMİZ YUMUŞAK DOKU ROMATİZMASI, SİYATİK VE BEL FITIĞI AĞRILARI, DOLAŞIM BOZUKLUKLARI gibi bir çok hastalıkta, kötü bir yatak ve yatış pozisyonu hastanın şikayet ve bulgularını arttırmaktadır.
Bu konuda, Bioaktif Ortopedi firmasıyla görüştüm ve ellerindeki çeşitli ortopedik yastık ve yataklardan hastalarımın daha kolay faydalanabilmesi için bir program geliştirdik. Özellikle Ortosella isimli yatak ve yastıkların fiyat ve kazanım açısından en uygunu olduğunu düşünmekteyim. Benim tarafımdan geldiğini söyleyen hastalarada belirli bir indirim ve gerekirse evlerine teslimat yapma konusunda garanti verdiler. Ayrıca hastalardan bana ulaşan olursa, kendilerine uygun yatak veya yastığı ellerindeki katalogdan seçebiliriz. Bioaktif Ortopedi, (Korhan Tanrıverdi Şube Müdürü) Abide-i Hürriyet cad. No:162/1 Şişli İstanbul Tel: 0212 2337799